Miljardair wil comeback Land Rover Defender
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F07%2FLand-Rover-Defender-1-Autovisie.nl_-1.jpg)
Een Britse miljardair is in gesprek met Jaguar Land Rover om de productie van de Land Rover Defender te herstarten. Dat meldt de Britse krant The Times. De chemiemagnaat zou fors willen investeren om de iconische terreinwagen nog even te produceren.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F07%2FLand-Rover-Defender-2-Autovisie.nl_.jpg)
Januari
Begin dit jaar rolde de allerlaatste Defender van de band in het Britse Solihull. Nog geen half jaar later komt chemiemagnaat Jim Ratcliffe met een wild plan om de auto toch weer in productie te gaan nemen. De Britse krant The Times meldt dat hij al eerste gesprekken heeft gehad met een aantal directieleden van Jaguar Land Rover.
LEES OOK: ALLERLAATSTE LAND ROVER DEFENDER OOIT ROLT VAN DE BAND
Jim Ratcliffe
Het is nog niet bekend of Ratcliffe het intellectuele eigendom van de auto wil kopen of juist de oude productielijn. Een ding staat echter wel vast: Ratcliffe wil de auto opnieuw gaan maken en die productie moet plaatsvinden in het Verenigd Koninkrijk. Ratcliffe is al jaren fan van de auto en bezit onder meer een van de allerlaatste speciale edities. Ratcliffe verdiende zijn miljarden overigens met zijn bedrijf in chemische producten, Ineos.
Defender
Een opvolger van de Land Rover Defender komt eraan, maar laat nog geruime tijd op zich wachten. Meerdere designs zijn afgekeurd door een panel dat speciaal in het leven is geroepen om het nieuwe ontwerp te bepalen. Het wordt waarschijnlijk 2019 voordat er een nieuwe Defender te koop is. De reden waarom Land Rover heeft besloten om de oude auto niet tot die tijd te blijven bouwen heeft te maken met strengere emissie-eisen. Daarnaast scoorde de auto ondermaats in crashtesten en werd hij mondjesmaat verkocht, totdat er werd aangekondigd dat hij uit productie ging. Toen was het model plotseling niet meer aan te slepen en waren ook de gelimiteerde edities binnen no-time uitverkocht.
Lees ook:
Ook interessant
-
Lezerspost: ‘ik lees vanwege autoliefde, niet voor politieke mening’
-
Let op! Kans dat jij nu een aanrijding krijgt, is om deze reden groter
-
Deze kleine Duitse occasion is goedkoop om dagelijks te rijden
-
Volkswagen? Nee, bedankt! Urkers zijn stapelgek op dít automerk
-
Zeekr wordt alweer afgetroefd: Huawei heeft nóg snellere snellader
-
Zeekr lacht om BYD en komt met krankzinnig snelle snellader
-
Onzekerheid hindert particuliere EV-occasionmarkt
-
Allerslechtste racegame ooit komt terug: wordt het een hit?
-
Deze auto’s worden het hardst getroffen door de Trump’s tarieven
-
Stop je playlist! Deze artiest maakt jou een betere bestuurder
-
Wat is een verkeerscamera en moet je ervoor remmen?
-
Peter kocht de Citroën 2CV die hij vroeger als Dinky Toy had