2,5 ton kostende Jaguar Project 8 gaat er echt komen
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F06%2Fjaguar_xe_sv_project_8_5.jpg)
Volgende maand is het eindelijk zover. Dan start de bouw van de eerste Jaguar Project 8. De Engelse autobouwer kondigde de sportsedan alweer een jaar geleden aan, maar de ontwikkeling van de eerste en tevens laatste XE met V8-motor had heel wat voeten in aarde.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F06%2Fjaguar_xe_sv_project_8_6.jpg)
In de officiële aankondiging noemt Jaguar de speciale editie kortweg Project 8. De officiële naam XE SV Project 8 wordt plotseling niet meer genoemd. Zijn oorspronkelijke aanduiding verklaart meer dan louter het herziene naamplaatje. Project 8 volgt na de Project 7, die enkele jaren geleden op basis van de F-Type in een oplage van 250 stuks werd gemaakt. In de basis is het een XE, die door SVO is ontwikkeld en zal worden gebouwd. SVO staat voor Special Vehicle Operations en is een bedrijfstak binnen Jaguar Land Rover dat onder andere speciale klantenwensen in vervulling laat gaan en gepantserde auto’s vervaardigd.
Supercharger
Het was een helse klus om van een XE een Project 8 te maken. Niet in de laatste plaats omdat de XE er helemaal niet met een achtcilindermotor is. En dan levert Jaguar in de SVO-uitmonstering nog een dusdanig aangepaste V8-krachtbron. Het blok is goed voor 600 pk, waar de standaardconfiguratie tot ‘slechts’ 510 pk komt en afgeleide varianten kent met 550 en tot op heden maximaal 575 pk. Om de trekkracht fatsoenlijk op de weg te zetten voorziet Jaguar de vierdeurs sedan van vierwielaandrijving. Dankzij de 5,0 liter V8-krachtbron met supercharger en 600 pk/700 Nm rondt de vierdeurs sportsedan de sprint van stilstand naar 100 km/h in 3,7 tellen af. De topsnelheid bedraagt 322 km/h.
Glazen dak
Ook afwijkend ten opzichte van de reguliere XE zijn onder andere aangepaste wielophanging, keramische wiellagers en remmen, uitgeklopte (koolstofvezel) wielkasten, gesmede 20 inch wielen, verstelbare spoilers en op het dak en voorportieren na al het plaatwerk. De kopers kunnen de auto personaliseren. Zo staat er op de optielijst een glazen dak, dat dan het in zwart gespoten dak vervangt. Voor het interieur is er keuze uit twee zitconfiguraties, een vierzitter met achterbank en een tweezitter met louter voorin twee kuipstoelen. Voor racers is er een app die rondetijden et cetera registreert. In totaliteit wijkt de Project 8 voor 75% van de XE af.
Zomer
Jaguar bouwt 300 stuks van de XE SVO Project 8. Twee daarvan zijn voor de Nederlandse markt bestemd. De levering start deze zomer. Het prijskaartje is niet officieel bekend, maar ligt rond de 2,5 ton.
Lees ook:
Ook interessant
-
Lezerspost: ‘ik lees vanwege autoliefde, niet voor politieke mening’
-
Let op! Kans dat jij nu een aanrijding krijgt, is om deze reden groter
-
Deze kleine Duitse occasion is goedkoop om dagelijks te rijden
-
Volkswagen? Nee, bedankt! Urkers zijn stapelgek op dít automerk
-
Zeekr wordt alweer afgetroefd: Huawei heeft nóg snellere snellader
-
Zeekr lacht om BYD en komt met krankzinnig snelle snellader
-
Onzekerheid hindert particuliere EV-occasionmarkt
-
Allerslechtste racegame ooit komt terug: wordt het een hit?
-
Deze auto’s worden het hardst getroffen door de Trump’s tarieven
-
Stop je playlist! Deze artiest maakt jou een betere bestuurder
-
Wat is een verkeerscamera en moet je ervoor remmen?
-
Peter kocht de Citroën 2CV die hij vroeger als Dinky Toy had