660 pk voor Chevrolet Camaro ZL1
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F03%2F2017-Chevrolet-Camaro-ZL1-019.jpg)
De Chevrolet Camaro ZL1 wordt nog sterker dan gedacht. Op de grote hoop scheelt het niet veel, maar hij wordt met 660 pk toch tien pk sterker dan Chevrolet eerder aankondigde.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F03%2F2017-Chevrolet-Camaro-ZL1-018.jpg)
Z06
De Chevrolet Camaro ZL1 wordt het topmodel van de reeks. Zijn 6,2 liter V8 deelt hij onder meer met de Corvette Z06. Net als in die auto levert hij 660 pk. Eerder had Chevrolet aangekondigd dat de auto een vermogen van 650 pk (477 kW) zou krijgen en een koppel van 861 Nm. De auto is nu officieel te bestellen in de Verenigde Staten. Dat betekent ook dat de officiële cijfers er zijn zo blijkt hij toch 660 pk en 881 Nm te hebben, net als de Z06. Dat vermogen wordt via een handgeschakelde zesbak of een tientrapsautomaat naar de achterwielen gestuurd.
BEKIJK OOK: CHEVROLET CAMARO ZL1 IS GEEN MUURBLOEMPJE
Prestaties
Met zijn gewicht van 1.868 kilogram is de Camaro ZL1 precies 270 kilogram zwaarder dan de Corvette. Desondanks moet hij tot enorme prestaties in staat zijn. Reken op een nul naar honderd van iets meer dan 3,5 seconden en een topsnelheid van boven de 300 km/u. Qua vermogen legt hij het weliswaar af tegen de Dodge Challenger SRT Hellcat, die 717 pk heeft. Die auto weegt dan wel weer 2.027 kg. In de praktijk zou de Camaro net zo snel moeten zijn in de sprint, maar moet de Camaro veel beter geschikt zijn op een circuit.
Lees ook:
Ook interessant
-
Lezerspost: ‘ik lees vanwege autoliefde, niet voor politieke mening’
-
Let op! Kans dat jij nu een aanrijding krijgt, is om deze reden groter
-
Deze kleine Duitse occasion is goedkoop om dagelijks te rijden
-
Volkswagen? Nee, bedankt! Urkers zijn stapelgek op dít automerk
-
Zeekr wordt alweer afgetroefd: Huawei heeft nóg snellere snellader
-
Zeekr lacht om BYD en komt met krankzinnig snelle snellader
-
Onzekerheid hindert particuliere EV-occasionmarkt
-
Allerslechtste racegame ooit komt terug: wordt het een hit?
-
Deze auto’s worden het hardst getroffen door de Trump’s tarieven
-
Stop je playlist! Deze artiest maakt jou een betere bestuurder
-
Wat is een verkeerscamera en moet je ervoor remmen?
-
Peter kocht de Citroën 2CV die hij vroeger als Dinky Toy had