Chrysler Portal Concept is voor millenials
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F01%2Fcn017-001ch-1.jpg)
Hoeveel docking stations voor mobiele telefoons en tablets heb je nodig in een auto? Tien, volgens Chrysler! Waarom? Omdat deze Portal Concept “voor millenials, door millenials” is ontworpen, aldus de autofabrikant.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F01%2Fcn017-002ch-1.jpg)
De Portal Concept debuteert op de Consumer Electronics Show in Las Vegas en is een op het eerste gezicht een behoorlijk dertien-in-een-dozijn-studiemodel. Het is dat de MPV (of minivan, zoals de Amerikanen zeggen) aan de voorkant is getooid met de Chrysler-vleugels, anders hadden we zijn bijbehorende merk nooit geraden.
Uiteraard is de Portal Concept elektrisch aangedreven (welke concept is dat tegenwoordig niet?). In zijn vlakke vloer ligt voor 100 kWh aan batterijen, waarmee hij zo’n 400 kilometer ver moet kunnen komen. Met een snellader moet het, volgens Chrysler, mogelijk zijn om de Portal Concept binnen twintig minuten op te laden van helemaal leeg naar genoeg ‘peut’ voor 241 kilometer.
De auto is Level Three-autonoom, wat betekent dat hij onder bepaalde omstandigheden op de snelweg autonoom kan rijden. Daarbij zou de Portal Concept zijn verschillende gebruikers aan het gezicht en aan de stem moeten kunnen herkennen, zodat hij zijn interieur op de wensen van zijn inzittenden kan afstemmen.
LEES OOK: GEEN FIAT CHRYSLER/SAMSUNG -DEAL DOOR NOTE 7-FIASCO
De stoelen binnenin de Portal Concept kunnen worden weggevouwen en in verschillende configuraties worden neergezet. Ook heeft het voertuig zijn eigen draadloze netwerk, zodat inzittenden muziek, foto’s en video’s kunnen delen. Die mogelijkheid zou “een road trip moeten veranderen in een serie sociale herinneringen”, aldus Chrysler. Juist, voor millenials, door millenials dus.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F01%2Fcn017-023ch-1.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F01%2Fcn017-010ch-1.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F01%2Fcn017-001ch-1.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F01%2Fcn017-023ch-1.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F01%2Fcn017-010ch-1.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F01%2Fcn017-001ch-1.jpg)
Lees ook:
Ook interessant
-
Lezerspost: ‘ik lees vanwege autoliefde, niet voor politieke mening’
-
Let op! Kans dat jij nu een aanrijding krijgt, is om deze reden groter
-
Deze kleine Duitse occasion is goedkoop om dagelijks te rijden
-
Volkswagen? Nee, bedankt! Urkers zijn stapelgek op dít automerk
-
Zeekr wordt alweer afgetroefd: Huawei heeft nóg snellere snellader
-
Zeekr lacht om BYD en komt met krankzinnig snelle snellader
-
Onzekerheid hindert particuliere EV-occasionmarkt
-
Allerslechtste racegame ooit komt terug: wordt het een hit?
-
Deze auto’s worden het hardst getroffen door de Trump’s tarieven
-
Stop je playlist! Deze artiest maakt jou een betere bestuurder
-
Wat is een verkeerscamera en moet je ervoor remmen?
-
Peter kocht de Citroën 2CV die hij vroeger als Dinky Toy had