Ferrari gaat groeien zonder nieuw instapmodel
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fferrari-p80-c-2019-6.jpg)
Een levertijd van twee tot drie jaar, een productprogramma bestaande uit vijf vaste kernmodellen plus limited editions en jaarlijks een grote verkoopgroei. Ferrari heeft geen instapmodel nodig dat een nieuwe klantengroep trekt. Het staat dan ook niet te gebeuren.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fferrari-f8-spider-6.jpg)
Tijdens de presentatie van de F8 Spider en 812 GTS geeft Enrico Galliera, Ferrari’s commercieel directeur, aan dat er op dit moment voor de sportwagenbouwer geen behoefte is aan een instapmodel. “Zeg nooit nooit, maar op de korte termijn brengen we geen entreemodel uit”, legt hij uit.
Dino
Over een dergelijk type wordt al jaren druk gespeculeerd. De auto, die in de wandelgangen als Dino te boek staat, zou een compacte sportwagen worden met een V6-motor in de aluminium architectuur. Echter, de zescilinder motor komt wél. Ferrari bevestigt dat aan de krachtbron wordt gewerkt. Voor welke Ferrari-type het blok beschikbaar komt, zegt de fabrikant niet. Maar de tijd dat een model met slechts een aandrijflijn beschikbaar is, ligt ver achter ons. De GTC4Lusso is er al met zowel een V8- als V12-motor.
SUV
Verdere groei moet wel degelijk van nieuwe modellen komen, maar niet door een lager segment te betreden. Ferrari kiest om de 812-lijn te verrijken met een GTS-variant en de Portofino uit te breiden met een Coupé. Eerder presenteerde Ferrari al de SF90stradale, die boven de 812 Superfast in het reguliere programma komt. Een productieknaller verschijnt in de vorm van een SUV, die momenteel wordt ontwikkeld en in 2021 op z’n vroegst in productie gaat.
Ploegendienst
De vraag is hoe Ferrari een breder modellengamma in grotere volumes gaat bouwen, terwijl het momenteel al kampt met levertijden van twee tot drie jaar. Volgens Galliera zit er rek in de productiecapaciteit. De sportwagenbouwer maakt ongeveer 10.000 auto’s per jaar. Door een extra shift te introduceren zou de productie verder omhoog kunnen, zolang de vraag naar de Ferrari-modellen maar lager dan de vraag is, aldus de verkoopbaas tegenover Autovisie.
Lees ook:
Ook interessant
-
Lezerspost: ‘ik lees vanwege autoliefde, niet voor politieke mening’
-
Let op! Kans dat jij nu een aanrijding krijgt, is om deze reden groter
-
Deze kleine Duitse occasion is goedkoop om dagelijks te rijden
-
Volkswagen? Nee, bedankt! Urkers zijn stapelgek op dít automerk
-
Zeekr wordt alweer afgetroefd: Huawei heeft nóg snellere snellader
-
Zeekr lacht om BYD en komt met krankzinnig snelle snellader
-
Onzekerheid hindert particuliere EV-occasionmarkt
-
Allerslechtste racegame ooit komt terug: wordt het een hit?
-
Deze auto’s worden het hardst getroffen door de Trump’s tarieven
-
Stop je playlist! Deze artiest maakt jou een betere bestuurder
-
Wat is een verkeerscamera en moet je ervoor remmen?
-
Peter kocht de Citroën 2CV die hij vroeger als Dinky Toy had