‘Gazoo wordt Toyota’s sportieve submerk’
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F11%2Ftoyota_86_grmn_7.jpeg)
Toyota komt met een performancelabel à la BMW M, Mercedes-AMG en Volvo Polestar. En dat sportieve submerk gaat mogelijk Gazoo heten, naar Toyota’s race-afdeling Gazoo Racing.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F11%2Ftoyota_86_grmn_5.jpeg)
Dat zei althans Koei Saga, directeur van zowel Gazoo Racing als Toyota’s aandrijflijndivisie, tegen het Britse Autocar. Hij wil een duidelijkere relatie leggen tussen de racewagens en straatauto’s van Toyota en heeft de intentie om de aanwezigheid van Gazoo op de automarkt uit te breiden naar landen buiten Japan. In het thuisland van Toyota worden namelijk al modellen onder de Gazoo-paraplu verkocht, zoals de GT86 GRMN (Gazoo Racing Masters of Nürburgring).
LEES OOK: TOYOTA LAND SPEED CRUISER IS SNELSTE SUV TER WERELD
“In Europa is de uitdaging een stuk groter”, geeft Saga toe. “Er zijn daar meer concurrenten en we moeten ook kijken naar de kosten van sportieve modellen. Echter, ik werk er hard aan, zodat ook wij een merk kunnen als BMW M.” Naar verluidt is het eerste model dat hier onder het Gazoo-label op de markt komt een snellere versie van de Toyota Yaris. Of Gazoo Racing ook een rol heeft in de ontwikkeling van de nieuwe Supra (die samen met BMW wordt ontwikkeld) wil Saga niet zeggen.
Lees ook:
Ook interessant
-
Lezerspost: ‘ik lees vanwege autoliefde, niet voor politieke mening’
-
Let op! Kans dat jij nu een aanrijding krijgt, is om deze reden groter
-
Deze kleine Duitse occasion is goedkoop om dagelijks te rijden
-
Volkswagen? Nee, bedankt! Urkers zijn stapelgek op dít automerk
-
Zeekr wordt alweer afgetroefd: Huawei heeft nóg snellere snellader
-
Zeekr lacht om BYD en komt met krankzinnig snelle snellader
-
Onzekerheid hindert particuliere EV-occasionmarkt
-
Allerslechtste racegame ooit komt terug: wordt het een hit?
-
Deze auto’s worden het hardst getroffen door de Trump’s tarieven
-
Stop je playlist! Deze artiest maakt jou een betere bestuurder
-
Wat is een verkeerscamera en moet je ervoor remmen?
-
Peter kocht de Citroën 2CV die hij vroeger als Dinky Toy had