Gelekt! Nieuwe Volvo V60 is V90 in het klein
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F150934-new-volvo-v60-2018-2.jpg)
De Volvo V90 is wat ons betreft een uitstekend geslaagde stationwagon, maar zijn strakke, typisch Scandinavische lijnen werken misschien nog wel beter op de nieuwe V60. Kijk, en oordeel zelf.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F150934-new-volvo-v60-2018-2.jpg)
Officieel wordt de Volvo V60 pas ergens volgende week onthuld, maar de website Automotosvijet wist alvast twee persplaten op te duiken. En wat we daarop zien is niet verrassend. In de V60 herkennen we natuurlijk overduidelijk de V90, al onderscheid de kleinere van de twee zich duidelijk met een aantal sportiever ogende details.
Oplopende lijn
Zo is daar een schuin oplopende lijn die van de voorbumper, over de portieren, naar de achterbumper loopt en zien we een scherp aangezette vouw van de achterlichten naar net onder de c-stijl lopen. We gaan er overigens vanuit dat de V60 op deze foto’s een T8-versie is, gezien de vier trapeziumvormige uitlaatmonden die hij heeft.
T8 Twin Engine
Op motorgebied volgt de V60 waarschijnlijk de XC60. Er komt dus een T5 (250 pk), een T6 (310 pk) en een T8 Twin Engine (407 pk). Diesels levert Volvo in de vorm van de D4 (190 pk) en de D5 (235 pk). Alle aandrijflijnen zijn gekoppeld aan een achttraps automaat. De nieuwe Volvo V60 wordt komende week voorgesteld en staat begin maart op de Autosalon van Genève.
Lees ook:
Ook interessant
-
Lezerspost: ‘ik lees vanwege autoliefde, niet voor politieke mening’
-
Let op! Kans dat jij nu een aanrijding krijgt, is om deze reden groter
-
Deze kleine Duitse occasion is goedkoop om dagelijks te rijden
-
Volkswagen? Nee, bedankt! Urkers zijn stapelgek op dít automerk
-
Zeekr wordt alweer afgetroefd: Huawei heeft nóg snellere snellader
-
Zeekr lacht om BYD en komt met krankzinnig snelle snellader
-
Onzekerheid hindert particuliere EV-occasionmarkt
-
Allerslechtste racegame ooit komt terug: wordt het een hit?
-
Deze auto’s worden het hardst getroffen door de Trump’s tarieven
-
Stop je playlist! Deze artiest maakt jou een betere bestuurder
-
Wat is een verkeerscamera en moet je ervoor remmen?
-
Peter kocht de Citroën 2CV die hij vroeger als Dinky Toy had