De goedkoopste Audi R8 van Nederland kost minder dan een BMW 4-Serie
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2023%2F04%2Froberto-nickson-Yp9FdEqaCdk-unsplash.jpg)
Autovisie is altijd op zoek naar occasions voor de liefhebber en spit daarom de lijsten van verkoopsite Gaspedaal.nl door. Ditmaal gingen we op zoek naar de goedkoopste Audi R8 en vonden dit exemplaar dat goedkoper is dan een BMW 4-Serie.
De Audi R8 kwam in 2006 op de markt en enige supercar van het merk. Veel liefhebbers hebben het model op hun verlanglijstje staan. Door de flinke nieuwprijs van bijna 3 ton kunnen echter maar weinig mensen hun droom verwezenlijken.
De goedkoopste Audi R8 van Nederland
Of toch niet… De goedkoopste Audi R8 van Nederland koop je namelijk voor bijna 1/6 van dat bedrag. Maar wat krijg je voor het geld?
Een occasion met heerlijke V8
Om afstand te houden van het zustermodel van Lamborghini, de Gallardo, werd de Audi R8 in eerste instantie enkel met 4,2-liter V8 geleverd. Later volgende er een heerlijke V10.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2023%2F04%2FAudi-R8-4-2-FSI-V8-420pk-Quattro-Apk-04-24-6.webp)
Door het imposante geluid en de goede prestaties van de 5,2-liter tiencilinder, is de V8 de minder geliefde aandrijflijn. Echter, de achtcilinder blijkt ook een heerlijke krachtbron voor de supercar.
De V8 pak goed op en knalt met een metalige roffel door naar de toerenbegrenzer die bij het getal 8250 pas ingrijpt. De krachtcentrale van de goedkoopste Audi R8 levert zijn maximale vermogen van 420 pk al eerder bij 7800 toeren per minuut. Zijn maximale koppel van 430 Nm wordt gehaald tussen 4500 en 6000 toeren per minuut.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2023%2F04%2FAudi-R8-4-2-FSI-V8-420pk-Quattro-Apk-04-24-3.webp)
Hoewel een nul-naar-honderd-tijd van 4,6 seconden inmiddels niet meer echt snel is, vergelijken met bijvoorbeeld een Audi RS 3. Blijft de topsnelheid van 301 kilometer per uur indrukwekkend.
De goedkoopste R8 occasion van Nederland
De 4,2-liter FSI ligt ook in de goedkoopste Audi R8 van Nederland. De supercar heeft een automatische versnellingsbak met zes verzetten. De occasion komt uit 2008 en heeft volgens de kilometerteller iets meer dan 86.000 kilometer ervaring. De auto is ingevoerd in 2017 en beschikt dus niet over een Nationale Auto Pas.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2023%2F04%2FAudi-R8-4-2-FSI-V8-420pk-Quattro-Apk-04-24-16.webp)
Wat verder opvalt, is dat de auto de afgelopen 9 jaar 7 verschillende eigenaren heeft gehad. Desondanks schrijft de verkoper in de advertentie dat de onderhoudshistorie aanwezig is. Het autobedrijf vraagt net geen 55 mille voor de occasion.
De Audi R8 neemt rokend afscheid: met de krachtigste RWD ooit
Lees ook:
Ook interessant
-
Dikke Volvo XC60-occasion is 80 procent minder duur dan nieuw
-
BMW’s familie-occasion nu voor de helft van de nieuwprijs
-
Toyota V8-occasion op grijs kenteken is ideale belastingontwijker
-
Legendarische roadster nog steeds een van de beste als occasion
-
Hyperzuinige Toyota Prius is nu betaalbare occasion
-
Deze Italiaanse cabrio is nu een betaalbare occasion
-
Met deze open occasion voel je je net Pierce Brosnan
-
Spotgoedkoop kilometers vreten met Volkswagen diesel-occasion
-
Youngtimer-cabrio nu te koop als goedkope lente-occasion
-
Moderne elektrische occasion kost nog een fractie van nieuwprijs
-
Deze 15.000 euro kostende occasion heeft zijn uiterlijk mee
-
Schadeauto of niet? Zo controleer je middels bpm een occasion