Jaguar Land Rover lanceert elk jaar nieuwe SVR
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F07%2FJaguar-F-Pace-Autovisie.nl-2.jpg)
Special Vehicle Operations, de afdeling van Jaguar Land Rover die verantwoordelijk is voor de sportieve SVR-topmodellen, gaat een drukke tijd tegemoet. De afdeling gaat tot en met 2020 elk jaar een nieuwe SVR uitbrengen.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F07%2FJaguar-F-Type-SVR-Autovisie.nl-1.jpg)
F-Pace
De Britten hebben de afgelopen jaren de Range Rover Sport SVR, de F-Type SVR en de Range Rover SVAutobiography gebracht, naast twee speciale heruitgaven van klassieke sportwagens, de XKSS en E-Type Lightweight. Toch moet het gamma de komende jaren verder uitgebreid worden. Tot en met 2020 komen er nog vier modellen bij. De eerste kandidaat is waarschijnlijk de F-Pace. Die auto wordt op dit moment als sterkste versie geleverd met een V6 met supercharger met 380 pk. De SVR zou daar ruimschoots overheen moeten gaan, met een supercharged V8 met 550 pk.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F07%2FJaguar-F-Pace-Autovisie.nl-1.jpg)
XE en XF
Ook de Jaguar XE en XF hebben naast een ‘S’ met de V6 geen sportief model dat het op kan nemen tegen auto’s als de BMW M3, M5 of Mercedes-AMG C 63 of E 63. Voorheen was de XF ook leverbaar als XFR en XFR-S, met de bekende 5,0 liter V8 met 510 pk en 550 pk. De kans is daarom groot dat Jaguar Land Rover ook met een SVR van deze auto’s gaat komen.
BEKIJK OOK: AUTOVISIE VLOG: HOT LAP JAGUAR F-TYPE SVR
Parijs
De volgende SVR wordt onthuld op de autosalon van Parijs in oktober. Daar komt Jaguar Land Rover waarschijnlijk met nog een volledig nieuw model, maar daar is nog weinig over bekend. Het wordt waarschijnlijk een tweede SUV die onder de F-Pace wordt gepositioneerd.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F07%2FJaguar-F-Pace-Autovisie.nl-2.jpg)
Lees ook:
Ook interessant
-
Lezerspost: ‘ik lees vanwege autoliefde, niet voor politieke mening’
-
Let op! Kans dat jij nu een aanrijding krijgt, is om deze reden groter
-
Deze kleine Duitse occasion is goedkoop om dagelijks te rijden
-
Volkswagen? Nee, bedankt! Urkers zijn stapelgek op dít automerk
-
Zeekr wordt alweer afgetroefd: Huawei heeft nóg snellere snellader
-
Zeekr lacht om BYD en komt met krankzinnig snelle snellader
-
Onzekerheid hindert particuliere EV-occasionmarkt
-
Allerslechtste racegame ooit komt terug: wordt het een hit?
-
Deze auto’s worden het hardst getroffen door de Trump’s tarieven
-
Stop je playlist! Deze artiest maakt jou een betere bestuurder
-
Wat is een verkeerscamera en moet je ervoor remmen?
-
Peter kocht de Citroën 2CV die hij vroeger als Dinky Toy had