Kroatische elektromotor in Prins Harry’s Jaguar E-Type
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2FAFP_15675O_200598185.jpg)
De ware liefhebber kon afgelopen zaterdag alleen maar respect hebben voor Prins Harry, die zijn kersverse vrouw Meghan Markle per Jaguar E-Type naar de feestlocatie reed. Was het een zescilinder of een twaalfcilinder? Kijkend naar de uitlaat… kwam menigeen er al snel achter dat er geen twee of vier uitlaatpijpen onder de hoog opgetrokken kont van de Britse dame zaten.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2FAFP_156793_200598267.jpg)
De trouwauto was een elektrische E-Type. Vervaardigd door de classic-afdeling van Jaguar Land Rover, maar op een dusdanige wijze dat de auto nog altijd omgebouwd kan worden naar een naar oliedampen ruikende classic sportscar met zescilinder benzinemotor zoals hij ooit de fabriek verliet.
Gelimiteerde Concept_One
Jaguar bouwde de E-Type niet helemaal zelf. De Engelsen deden een beroep op Rimac Automobili uit Kroatië. Bij veel autofreaks gaat nu een lampje branden. Ja, het is hetzelfde bedrijf als de fabrikant van de gelimiteerde Concept_One met zijn krachtige elektro-aandrijflijn. Volgens Jaguar heeft Rimac niet zijn bestaande aandrijflijn in de E-Type toegepast. Anders zou Prins Harry nog voor de deur van het Engelse optrekje banden staan op te roken. De Concept_One beschikt namelijk over een 1102 pk sterke elektromotor, die zijn trekkracht -anders dan de E-Type- via vierwielaandrijving op de weg overbrengt.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2FAFP_15675J_200598195-e1527013565963.jpg)
Curriculum Vitea
Rimac is ondertussen een grote speler aan het worden, al opereert het bedrijf voor menigeen in de schaduw van de autobouwers. Het Kroatische bedrijf groeit snel en krijgt steeds meer opdrachten van de autofabrikanten. Naast Jaguar staan ook Koenigsegg en Aston Martin op het cv van Rimac.
Nog een leuk detail van de trouwauto. De kentekenplaat vermeldt de trouwdatum.
Lees ook:
Ook interessant
-
Lezerspost: ‘ik lees vanwege autoliefde, niet voor politieke mening’
-
Let op! Kans dat jij nu een aanrijding krijgt, is om deze reden groter
-
Deze kleine Duitse occasion is goedkoop om dagelijks te rijden
-
Volkswagen? Nee, bedankt! Urkers zijn stapelgek op dít automerk
-
Zeekr wordt alweer afgetroefd: Huawei heeft nóg snellere snellader
-
Zeekr lacht om BYD en komt met krankzinnig snelle snellader
-
Onzekerheid hindert particuliere EV-occasionmarkt
-
Allerslechtste racegame ooit komt terug: wordt het een hit?
-
Deze auto’s worden het hardst getroffen door de Trump’s tarieven
-
Stop je playlist! Deze artiest maakt jou een betere bestuurder
-
Wat is een verkeerscamera en moet je ervoor remmen?
-
Peter kocht de Citroën 2CV die hij vroeger als Dinky Toy had