Lucid Motors is al bezig met een tweede en voorspelbaar elektromodel
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2020%2F09%2F4-2.jpg)
Lucid Motors trok gisteren het doek van de nieuwe Air, die het leven van de Tesla Model S flink zuur moet maken. Ook is het al bezig met het volgende model.
En dat is een auto die nogal voorspelbaar is. Want jawel, ook Lucid Motors gaat komen met een grote, logge en – uiteraard – volledig elektrische SUV. De fabrikant plakt nog geen naam op dat model, maar gooit al wel enkele foto’s van de auto op het web.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2020%2F09%2F1-2.jpg)
Project Gravity
De werktitel van dat nieuwe project van Lucid Motors is ‘Project Gravity’. Veel deelt het nog niet van dat model, al is op de foto’s duidelijk te zien dat de hoge EV een broer is van de Air. De persbeelden vind je in dit artikel. Die zijn niet heel duidelijk, dus hebben we een (ietwat korrelig) screenshot gemaakt uit de presentatie die vannacht live is gegaan.
Daarom kunnen we met veel vertrouwen zeggen dat die auto ook gebouwd wordt op het LEAP-platform, dat door de fabrikant zelf is ontwikkeld. Het staat voor Lucid Electric Advanced Platform en biedt ruimte voor twee of drie elektromotoren. De ultieme opstelling in de Air, die niet voor niets de Dream Edition heet, is goed voor 1080 pk en een 0-100 km/h-sprint in 2,5 seconden.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2020%2F09%2F5-2.jpg)
Verschillende versies Lucid Air
Dat klinkt natuurlijk waanzinnig, maar daar hangt ook een waanzinnig prijskaartje aan. Lucid Motors deelde gisteren de prijsindicaties van de verschillende Air-versies. Dat ziet er als volgt uit:
- Lucid Air base model: minder dan $80.000, bereik, vermogen en prestaties worden later bekend gemaakt. Deze versie verschijnt pas in 2022.
- Touring: $95.000, bereik van 653 km (volgens EPA-norm), 620 pk, 0-100 km/h in 3,2 seconden, verschijnt Q4 2021.
- Grand Touring: $139.000, bereik van 831 km, 800 pk, 0-100 km/h in 3 seconden, verschijnt Q2 2021.
- Dream Edition: $169.000, bereik van 748-809 afhankelijk van 21- of 19-inch wielen, 1080 pk, 0-100 km/h in 2,5 seconden, verschijnt Q2 2021.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2020%2F09%2F2-2.jpg)
Of deze edities/uitrustingen ook op de nieuwe SUV verschijnen, is nog compleet onduidelijk. Wel weten we dat het hoogpotige elektromodel nog even op zich laat wachten. Lucid Motors liet gisteren tijdens de presentatie weten dat de auto pas in 2023 op de markt verschijnt.
Lees ook:
Ook interessant
-
Lezerspost: ‘ik lees vanwege autoliefde, niet voor politieke mening’
-
Let op! Kans dat jij nu een aanrijding krijgt, is om deze reden groter
-
Deze kleine Duitse occasion is goedkoop om dagelijks te rijden
-
Volkswagen? Nee, bedankt! Urkers zijn stapelgek op dít automerk
-
Zeekr wordt alweer afgetroefd: Huawei heeft nóg snellere snellader
-
Zeekr lacht om BYD en komt met krankzinnig snelle snellader
-
Onzekerheid hindert particuliere EV-occasionmarkt
-
Allerslechtste racegame ooit komt terug: wordt het een hit?
-
Deze auto’s worden het hardst getroffen door de Trump’s tarieven
-
Stop je playlist! Deze artiest maakt jou een betere bestuurder
-
Wat is een verkeerscamera en moet je ervoor remmen?
-
Peter kocht de Citroën 2CV die hij vroeger als Dinky Toy had