Minimale facelift voor Skoda Citigo
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F07%2FSkoda-Citigo-Autovisie.nl-4.jpg)
Nu de Volkswagen Up een uitgebreide facelift heeft gehad, kan de erop gebaseerde Skoda Citigo natuurlijk niet achterblijven. Toch zijn de Tsjechen behoorlijk minimalistisch te werk gegaan bij de vernieuwde stadsauto.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F07%2FSkoda-Citigo-Autovisie.nl-1.jpg)
Geen turbo
Waar de Volkswagen Up naast een nieuwe bumperset, nieuwe kleuren en andere velgen ook nog leverbaar wordt met een turbomotor, blijft het bij de Skoda Citigo beperkt tot uiterlijk vertoon. De 1,0 liter turbomotor blijft voorbehouden aan de Up. Ook de grotere wielen en nieuwe kleuren komen alleen naar de Volkswagen. De Skoda moet het op het eerste gezicht doen met nieuwe koplampen met LEDs voor de dagrijverlichting.
LEES OOK: GERINGE MEERPRIJS VOOR VOLKSWAGEN UP MET TURBO
Paraplu
De uiterlijke verschillen mogen dan meer dan minimaal zijn, van binnen verandert er toch het nodige. Zo wordt de Citigo voor het eerst optioneel ook leverbaar met klimaatbeheersing, waar eerst alleen standaard airconditioning beschikbaar was. Ook de optionele regen- en lichtsensor van de vernieuwde Up zijn voortaan leverbaar op Skoda’s kleinste. Daarnaast wordt ook het infotainment gemoderniseerd, waarbij je voortaan ook kunt navigeren met je eigen smartphone. Er is ook een grappige toevoeging: net als Skoda’s topmodel, de Superb, wordt de kleine Citigo nu ook geleverd met een paraplu. Hij zit niet in het portier weggewerkt, maar bevindt zich onder de rechter voorstoel in zijn eigen bakje.
Dit najaar moet de vernieuwde Citigo bij de dealers staan. De prijzen zullen waarschijnlijk – net als bij de Up – nauwelijks gaan verschillen. Reken op een vanafprijs van ongeveer 10.000 euro.
Lees ook:
Ook interessant
-
Lezerspost: ‘ik lees vanwege autoliefde, niet voor politieke mening’
-
Let op! Kans dat jij nu een aanrijding krijgt, is om deze reden groter
-
Deze kleine Duitse occasion is goedkoop om dagelijks te rijden
-
Volkswagen? Nee, bedankt! Urkers zijn stapelgek op dít automerk
-
Zeekr wordt alweer afgetroefd: Huawei heeft nóg snellere snellader
-
Zeekr lacht om BYD en komt met krankzinnig snelle snellader
-
Onzekerheid hindert particuliere EV-occasionmarkt
-
Allerslechtste racegame ooit komt terug: wordt het een hit?
-
Deze auto’s worden het hardst getroffen door de Trump’s tarieven
-
Stop je playlist! Deze artiest maakt jou een betere bestuurder
-
Wat is een verkeerscamera en moet je ervoor remmen?
-
Peter kocht de Citroën 2CV die hij vroeger als Dinky Toy had