Morgan maakt ons blij met een (elektrische) dooie mus
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2023%2F12%2F2023_12_07_08_20_46_Meet_XP_1_Morgan_s_new_experimental_prototype_Morgan_Motor_Company_Mozilla_.jpg)
Hadden we net de eurobiljetten uit onze broekzak gehaald om aan Morgan te geven, lezen we dat deze XP-1 helemaal niet in productie gaat. Laat hem dan ook niet aan ons zien, Morgan!
Hier worden we namelijk alleen maar hebberig van: een elektrische driewieler voor motorfietsachtige lol als de zon weer schijnt en de vogeltjes weer fluiten. En nu worden we blij gemaakt met deze dooie mus.
Testprogramma Morgan XP-1
De Morgan XP-1 is een prototype, met onder de huid een nieuwe elektrische aandrijflijn. Hij is in een jaar tijd ontwikkeld en gaat nu een testprogramma in van maximaal twee jaar.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2023%2F12%2F2023_12_07_08_22_29_Meet_XP_1_Morgan_s_new_experimental_prototype_Morgan_Motor_Company_Mozilla_.jpg)
De techniek aan boord moet in de nabije toekomst immers terug gaan komen in de auto’s die Morgan wél levert, zoal de Super (met drie wielen) en Plus (met vier wielen).
Kijk dan hoe deze Morgan Plus Four CX-T is aangekleed | Sjoerds Weetjes 313
Hoe groot zou de range zijn?
Waar wij benieuwd naar zijn, en waar Morgan niks over zegt, is de actieradius. In zo’n klein voertuigje als de XP-1 past natuurlijk niet een enorme batterij aan cellen.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2023%2F12%2F2023_12_07_08_21_50_Meet_XP_1_Morgan_s_new_experimental_prototype_Morgan_Motor_Company_Mozilla_.jpg)
Hoeft ook niet, want een driewieler als de XP-1 gaat natuurlijk nooit gebruikt worden voor de dagelijkse forensafstand of de vakantie naar Zuid-Frankrijk. Zo’n 200 kilometer zou waarschijnlijk al genoeg zijn.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2023%2F12%2F2023_12_07_08_21_11_Meet_XP_1_Morgan_s_new_experimental_prototype_Morgan_Motor_Company_Mozilla_.jpg)
Om het bereik toch zoveel mogelijk te optimaliseren, heeft Morgan wel aan de aerodynamica van de XP-1 gesleuteld. Volgens de fabrikant is de luchtweerstand van de driewieler 33 procent lager geworden.
Heerlijk: dit is de fonkelnieuwe maar klassieke driewieler van Morgan
Digitaal display op dashboard
Grappig, in het interieur experimenteert het merk met een digitaal display op het dashboard. Dit om onder meer diverse layout’s en menustructuren te proberen. Zit er Apple CarPlay op, Morgan?
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2023%2F12%2F2023_12_07_08_22_07_Meet_XP_1_Morgan_s_new_experimental_prototype_Morgan_Motor_Company_Mozilla_.jpg)
Lees ook:
Ook interessant
-
Deze sportwagenfabrikant heeft nog alles op een rijtje
-
Lezerspost: ‘ik lees vanwege autoliefde, niet voor politieke mening’
-
Let op! Kans dat jij nu een aanrijding krijgt, is om deze reden groter
-
Deze kleine Duitse occasion is goedkoop om dagelijks te rijden
-
Volkswagen? Nee, bedankt! Urkers zijn stapelgek op dít automerk
-
Zeekr wordt alweer afgetroefd: Huawei heeft nóg snellere snellader
-
Zeekr lacht om BYD en komt met krankzinnig snelle snellader
-
Onzekerheid hindert particuliere EV-occasionmarkt
-
Allerslechtste racegame ooit komt terug: wordt het een hit?
-
Deze auto’s worden het hardst getroffen door de Trump’s tarieven
-
Stop je playlist! Deze artiest maakt jou een betere bestuurder
-
Wat is een verkeerscamera en moet je ervoor remmen?