Opel en DS slaan Autosalon van Genève 2018 over
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F09%2FOpel-Insignia-GSi-Sports-Tourer-500231.jpg)
De Autosalon van Genève wordt in de auto-industrie gezien als een van de belangrijkste autotentoonstellingen in de wereld, maar na Mini laten ook de PSA-merken Opel en DS de 2018-editie aan zich voorbij gaan.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F09%2FOpel-Insignia-GSi-Sports-Tourer-500230.jpg)
Opel geeft aan dat het in 2018 de focus legt op eigen evenementen in plaats van grote publieksbeurzen. De autobouwer voegt daaraan toe dat de Autosalon van Genève 2018 niet de enige tentoonstelling is die wordt overgeslagen. “We zullen continu onze aanwezigheid op een autoshow bekijken. We participeren alleen als het in ons voordeel is.”
Corsa
Na een druk 2017, waarin zeven nieuwe modellen en varianten werden gelanceerd, heeft Opel voor 2018 nieuwe motoriseringen op de agenda staan, zoals de reeds voorgestelde plug-in hybrideversie van de Grandland X. Voor de onthulling van de nieuwe Corsa komt de Zwitserse beurs echter te vroeg. Mogelijk laat Opel de nieuwe compacte hatchback in het najaar al zien. De levering start in ieder geval volgend jaar.
DS blijft thuis
Opels zustermerk DS heeft evenmin een stand op de Autosalon van Genève 2018. Het merk heeft dezelfde gedachte als Opel: “Motorshows zijn een marketingtool om met onze klanten in contact te komen, zoals we ook publiciteit, digital tools en open dagen in de dealerorganisatie kennen. In de huidige context wordt onze deelname aan autotentoonstellingen meer door ‘return on investment’ dan door gewoonte bepaald. DS heeft besloten om niet deel te nemen aan deze autosalon en om andere marketingtools in te zetten richting haar klanten. Internationale en lokale events zijn en worden georganiseerd om ons nieuws te presenteren”, aldus het Franse merk. Een insider van DS liet enkele maanden geleden aan Autovisie weten dat DS op de Zwitserse autoshow een nieuwe SUV zou onthullen. Dat wordt dus op een andere tentoonstelling.
Mini
Naast Opel is ook Mini afwezig op de Autosalon van Genève. De Engelse dochter van BMW heeft al enkele jaren geleden aangegeven aan een select aantal autoshows deel te nemen.
Lees ook:
Ook interessant
-
Elektrische Citroën-, Opel- en Peugeot-rijders hebben massaal laadproblemen
-
Deze vijf kleine hot hatches zijn messcherp en als occasion spotgoedkoop
-
Waarom de Opel Calibra geen klapkoplampen nodig had | Sjoerds Weetjes 437
-
Dit ‘kleine’ Stellantis-merk verkoopt meer auto’s dan Opel en Peugeot
-
Review: waarom deze nieuwe cabrio niet zo Mini is
-
Review Mini Aceman: The ICE-age is over
-
Deze vier klassiekers en youngtimers gaan meer waard worden
-
Zou jij een BMW i4 laten staan voor de elektrische DS N°8?
-
Voor 10.000 euro heb je in deze occasion een zee van ruimte
-
Deze betaalbare Opel Frontera is niet wat de naam doet vermoeden
-
Door de SM Tribute moeten wij nu onze schoenen opeten
-
Van deze betaalbare, betrouwbare occasion gaan er dertien in een dozijn