Opvolger Porsche 718 louter elektrisch
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F10%2FPORSCHE_E-Cayman.jpg)
Het hoge woord is eruit. De opvolger van de Porsche 718 komt er alleen met een elektrische aandrijflijn. Het wordt de tweede maal dat Porsche een productlijn vervangt door een elektrisch aangedreven model. De Macan gaat de 718 voor.
De volgende generatie compacte tweezits sportwagens krijgt een elektrische aandrijflijn. De fabrikant maakt dat nieuws nu officieel bekend, al was het een publiek geheim. De autobouwer toonde reeds een studiemodel onder de noemer Mission R, waarmee het een hint gaf naar de elektrisch aangedreven opvolger van de 718-familie. De nieuwe editie moet halverwege dit decennium op de markt komen. De fabrikant benadrukt dat de auto op een elektroplatform staat. Er is geen ruimte meer voor verbrandingsmotoren. De 718 komt er exclusief in een volledig elektrische vorm, zo geeft het merk aan.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F10%2FPORSCHE_E-Boxster.jpg)
PPE-platform verkeerde keuze
Voor de 718 introduceert Porsche een nieuw platform. Dat wijkt totaal af van het voor de Taycan gebruikte J1- en voor de Macan-opvolger gebruikte PPE-bodemsectie. De batterijen komen niet in de vloer te liggen, want de Porsche wil de elektrische 718 laag houden. Tegen Autovisie zei Dr. Frank-Steffen Walliser, betrokken bij de ontwikkeling van de 718-reeks: “Het PPE-platform maakt gebruik van een accupakket in de bodem, en dat is niet iets wat je in een sportauto wilt. We zijn erg blij met de uiteindelijke zitpositie in de Taycan, maar voor een echte sportauto moet-ie nog lager.”
Dit zijn de eerste details van de elektrische Porsche Cayman en Boxster
Het ligt dus voor de hand dat Porsche eenzelfde weg zal bewandelen als Lotus doet met de Evija, waarin het accupakket als een centraal blok achter de bestuurder ligt. “Op papier is het zwaartepunt dan weliswaar hoger, maar het zwaartepunt gaat behoorlijk omhoog zodra je de inzittenden positioneert bovenop een in de bodem geplaatste accu”, aldus Walliser.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F10%2FPORSCHE_E-Cayman.jpg)
Meer dan 80 procent geëlektrificeerd
De elektrische 718 maakt deel uit van een elektro-offensief van de Duitse autobouwer. Nu al is bijna 40 procent van de verkochte Porsches in Europa voorzien van een geëlektrificeerde aandrijflijn. In Europa ja, want wereldwijd ligt dat percentage veel lager, te weten 25 procent! In 2025 verwacht Porsche dat dat percentage – in Europa – boven de 50 procent ligt en voor 2030 kondigt Porsche-topman Oliver Blume aan meer dan 80 procent van de afzet te realiseren door geëlektrificeerde modellen, in Europa.
Gemeten over alle wereldwijd zal het percentage fors lager liggen, aangezien niet alle afzetgebieden met elektrische aandrijving bezig zijn. Porsche zal dan ook verbrandingsmotoren blijven bouwen, al kijkt het wel naar een verdere CO2-reductie voor die potente benzineblokken.
Lees ook:
Ook interessant
-
Lezerspost: ‘ik lees vanwege autoliefde, niet voor politieke mening’
-
Let op! Kans dat jij nu een aanrijding krijgt, is om deze reden groter
-
Deze kleine Duitse occasion is goedkoop om dagelijks te rijden
-
Volkswagen? Nee, bedankt! Urkers zijn stapelgek op dít automerk
-
Zeekr wordt alweer afgetroefd: Huawei heeft nóg snellere snellader
-
Zeekr lacht om BYD en komt met krankzinnig snelle snellader
-
Onzekerheid hindert particuliere EV-occasionmarkt
-
Allerslechtste racegame ooit komt terug: wordt het een hit?
-
Deze auto’s worden het hardst getroffen door de Trump’s tarieven
-
Stop je playlist! Deze artiest maakt jou een betere bestuurder
-
Wat is een verkeerscamera en moet je ervoor remmen?
-
Peter kocht de Citroën 2CV die hij vroeger als Dinky Toy had