Vol gas met een V12! Zo ‘omzeilt’ Ferrari nieuwe emissienormen
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F01%2Fdushawn-jovic-p1iqh1UabeM-unsplash.jpg)
Elektrificatie, alle autofabrikanten moeten eraan geloven. Toch heeft Ferrari kennelijk een manier gevonden om een V12 te blijven toepassen.
Hoewel de CO2-uitstoot van boten steeds meer aan banden wordt gelegd, en je bijvoorbeeld vanaf 2025 in Amsterdam alleen nog maar elektrisch mag varen, zijn er op dat gebied weinig emissienormen.
Ferrari met V12
Zo betaal je geen BPM-straf voor een boot en wordt er, gebaseerd op de brandstofsoort en het gewicht, geen ‘motorvaartuigenbelasting’ of iets dergelijks in rekening gebracht.
Kortom, voor een Ferrari-boot met een twaalfcilinder betaal je evenveel belasting als voor een elektrische boot, al zal de BTW op een exemplaar uit Maranello hoger zijn.
Snelheidsrecord
Of Ferrari echt een V12 in een boot legt, is overigens onduidelijk. Het merk heeft eerder een twaalfcilinder in een boot gelepeld. Zo werd er in de jaren vijftig een snelheidsrecord op het water neergezet met een boot die voorzien was van de V12 uit de Ferrari 375 F1-auto. De Riva Ferrari 32-speedboot die later werd geleverd had vier cilinders minder.
Gelekt: dit zijn de prijzen en specificaties van de BMW i5 Touring
Vooralsnog blijft veel over de boot onduidelijk. Echter, we verwachten wel dat de boot draagvleugels krijgt, net als het exemplaar van BMW.
Lees ook:
Ook interessant
-
Ferrari 12Cilindri Spider: V12 met 9500 toeren
-
Waarom deze Ferrari 550 Maranello uit 2001 een parachute heeft
-
Je mag ook niks! Ferrari wil geen ‘opzichtige’ kleurencombinaties meer
-
Waarom de eerste Ferrari’s Testarossa maar één spiegel hebben | Sjoerds Weetjes 434
-
Je raadt nooit wat er achter in deze unieke hot hatch ligt
-
Met deze stationwagon ben je zo cool als het absolute nulpunt
-
Rara, wat is dit? En het antwoord is niet: een Ferrari
-
Vergeet die rare F80! Deze vijf moderne Ferrari’s zijn wél mooi
-
Deze nieuwe Ferrari maakt een einde aan de ‘Big 5’
-
Lezerspost: ‘ik lees vanwege autoliefde, niet voor politieke mening’
-
Let op! Kans dat jij nu een aanrijding krijgt, is om deze reden groter
-
Deze kleine Duitse occasion is goedkoop om dagelijks te rijden