‘Volgende generatie Jaguar XK vanaf 2021’
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fjaguar_xkr-s_eu-spec_3.jpeg)
Jaguar komt waarschijnlijk met een opvolger voor de XK. Hanno Kirner, die bij Jaguar Land Rover verantwoordelijk is voor de productstrategie, bevestigt dat er aan plannen voor een nieuwe sportwagen wordt gewerkt.
“De F-Type is enorm succesvol”, zei Kirner tegen het Britse Autocar. “We houden van sportwagens. En ik gebruik daarbij met opzet het meervoud. Het is nog bekend in wat voor vorm we het gaan gieten, maar voor nu kan ik zeggen dat we het type auto heel belangrijk vinden.” Jaguar-ontwerper Ian Callum vertelde vorig jaar nog dat hij graag een tweezitter ziet (de F-Type dus) en een twee plus twee. “We werken momenteel aan iets. Er is nog geen groen licht voor gegeven, maar we zijn met het design bezig.”
Modulair platform
Waarschijnlijk komt de toekomstige Jaguar-sportwagen pas na 2021 op de markt. Eerst is het de beurt aan de nieuwe F-Type (in 2019). Het huidige model – dat in 2013 werd geïntroduceerd – staat op een danig aangepast platform van de oude Jaguar XK. De volgende generatie zal op een modulair platform staan, wat ook als basis gaat dienen voor de XK-opvolger.
Lees ook:
Ook interessant
-
Lezerspost: ‘ik lees vanwege autoliefde, niet voor politieke mening’
-
Let op! Kans dat jij nu een aanrijding krijgt, is om deze reden groter
-
Deze kleine Duitse occasion is goedkoop om dagelijks te rijden
-
Volkswagen? Nee, bedankt! Urkers zijn stapelgek op dít automerk
-
Zeekr wordt alweer afgetroefd: Huawei heeft nóg snellere snellader
-
Zeekr lacht om BYD en komt met krankzinnig snelle snellader
-
Onzekerheid hindert particuliere EV-occasionmarkt
-
Allerslechtste racegame ooit komt terug: wordt het een hit?
-
Deze auto’s worden het hardst getroffen door de Trump’s tarieven
-
Stop je playlist! Deze artiest maakt jou een betere bestuurder
-
Wat is een verkeerscamera en moet je ervoor remmen?
-
Peter kocht de Citroën 2CV die hij vroeger als Dinky Toy had