Volvo S90 en V90 behalen topscore in Euro NCAP
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F01%2Fvolvo-s90.jpg)
De meest recente Euro NCAP-botsproeven hebben de Ford Mustang letterlijk en figuurlijk gebroken, maar deukten het imago van de Volvo S90 en V90 niet. De Zweden reden met de maximale score het testlaboratorium uit.
Nou ja, reden… Jullie begrijpen wat we bedoelen. Want inderdaad, zowel de S90 als V90 kregen vijf sterren opgeplakt. Beide Volvo’s scoorden 95 procent van de punten op inzittendenveiligheid voor volwassenen. Het enige echte ‘minpuntje’ dat de Euro NCAP-organisatie kon vinden, had te maken met voetgangerveiligheid.
LEES OOK: EURO NCAP – ‘FORD MUSTANG SCOORT SLECHTST IN NEGEN JAAR’
De S90 en V90 hebben een actieve motorkap, die omhoog springt bij een aanrijding met een voetganger. Ze zorgen ervoor dat het lichaam van de persoon niet met de harde delen van de motor in aanraking komt. Tijdens de Euro NCAP-proeven bleek dat de impact op het hoofd en de benen buitengewoon laag is, maar dat de bescherming van het bekken veel beter kan.
Lees ook:
Ook interessant
-
Lezerspost: ‘ik lees vanwege autoliefde, niet voor politieke mening’
-
Let op! Kans dat jij nu een aanrijding krijgt, is om deze reden groter
-
Deze kleine Duitse occasion is goedkoop om dagelijks te rijden
-
Volkswagen? Nee, bedankt! Urkers zijn stapelgek op dít automerk
-
Zeekr wordt alweer afgetroefd: Huawei heeft nóg snellere snellader
-
Zeekr lacht om BYD en komt met krankzinnig snelle snellader
-
Onzekerheid hindert particuliere EV-occasionmarkt
-
Allerslechtste racegame ooit komt terug: wordt het een hit?
-
Deze auto’s worden het hardst getroffen door de Trump’s tarieven
-
Stop je playlist! Deze artiest maakt jou een betere bestuurder
-
Wat is een verkeerscamera en moet je ervoor remmen?
-
Peter kocht de Citroën 2CV die hij vroeger als Dinky Toy had