Waar is de Tesla Roadster nu in de ruimte?
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Ftesla-roadster-1.jpg)
Op 7 februari 2018 schoot Tesla-topman Elon Musk rond 21.45 uur Nederlandse tijd de SpaceX-raket ‘Falcon Heavy’ de ruimte in met aan boord de Tesla Roadster van Musk zelf. Waar is deze Roadster nu eigenlijk in de ruimte?
Mars
Nou, dat heeft SpaceX via Twitter onlangs laten weten. De Roadster zweefde begin november in een baan rond Mars, op bijna 400.000.000 kilometer van de Aarde. SpaceX volgt de open sportauto continu.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Ftesla-roadster-starman-locatie.jpg)
Donkerrode elektrische sportwagen
Grappig detail is dat Tesla in de donkerrode elektrische sportwagen een pop (Starman) heeft geplaatst en dat er tijdens de lancering het liedje Space Oddity van David Bowie uit de radio-installatie kwam. Inmiddels zal de batterij ver leeg zijn, al is het maar omdat het ontzettend koud is in de ruimte, ongeveer -273,15 graden Celsius. Tesla heeft wel een record in handen, want de Tesla Roadster is de snelste auto ooit in de ruimte, met een snelheid van ongeveer 42.000 km/u.
Starman’s current location. Next stop, the restaurant at the end of the universe. pic.twitter.com/Ty5m8IjJpE
— SpaceX (@SpaceX) 3 november 2018
Lees ook:
Ook interessant
-
Lezerspost: ‘ik lees vanwege autoliefde, niet voor politieke mening’
-
Let op! Kans dat jij nu een aanrijding krijgt, is om deze reden groter
-
Deze kleine Duitse occasion is goedkoop om dagelijks te rijden
-
Volkswagen? Nee, bedankt! Urkers zijn stapelgek op dít automerk
-
Zeekr wordt alweer afgetroefd: Huawei heeft nóg snellere snellader
-
Zeekr lacht om BYD en komt met krankzinnig snelle snellader
-
Onzekerheid hindert particuliere EV-occasionmarkt
-
Allerslechtste racegame ooit komt terug: wordt het een hit?
-
Deze auto’s worden het hardst getroffen door de Trump’s tarieven
-
Stop je playlist! Deze artiest maakt jou een betere bestuurder
-
Wat is een verkeerscamera en moet je ervoor remmen?
-
Peter kocht de Citroën 2CV die hij vroeger als Dinky Toy had