Deze unieke Amerikaanse cabrio koop je voor weinig als occasion
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2F133922444-e1716385982239.jpeg)
Autovisie is altijd op zoek naar occasions voor de liefhebber en spit daarom de lijsten van verkoopsite Gaspedaal.nl door. Ditmaal vonden we een unieke Amerikaanse cabrio koop je voor weinig: de Pontiac Sunbird.
In Nederland staan er slechts 30 Pontiac Sunbird-exemplaren geregistreerd. Kortom, de occasion is in ons land een unieke verschijning.
Pontiac Sunbird
De eerste productieversie Pontiac Sunbird verliet in 1975 de fabriek. In totaal zijn er drie generaties van de cabrio gebouwd.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2F133922446.jpeg)
De occasion die we vonden komt uit 1992 en is er dus een van de laatste generatie. De auto is overigens niet enkel als cabrio geleverd. Ook was er een coupé, een sedan en een station wagon.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2Fpontiac_sunbird_le_coupe_pontiac_sunbird_convertible.jpeg)
Hoewel het een Amerikaan is, lag er onder de motorkap nooit een dikke achtcilinder. Sterker nog, het merendeel had slechts de helft van dat aantal cilinders. Deze cabrio-occasion overigens niet. In de neus ligt de 3,1-liter V6 die goed is voor 140 pk en 251 Nm aan koppel. Dat motorblok werd pas in 1991 in de Pontiac Sunbird gelegd als vervanger van de 2,0-liter turbo. Deze zescilinder lag ook in de Chevrolet Cavalier.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2F133922464.jpeg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2F133922470.jpeg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2F133922464.jpeg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2F133922470.jpeg)
Er was een handbak leverbaar met vijf verzetten, maar de gevonden occasion heeft een drietraps automaat. Dat past natuurlijk helemaal bij het karakter van de Pontiac Sunbird.
Als occasion een betaalbare cabrio
De occasion die we vonden is origineel in 1992 in Nederland geleverd en heeft sindsdien pas 117.415 kilometer gereden. De auto ziet er op de foto’s dan ook nog goed uit. De vraagprijs van de Pontiac Sunbird is 6.899 euro. Voor relatief weinig geld kun je dus al deze zomer heerlijk in de sun toeren met je unieke Amerikaan. Houd er wel rekening mee dat wegenbelasting en benzinekosten wat aan de hoge kant zijn. Maar ach, met zo’n Amerikaanse cabriolet ga je toch niet dagelijks rijden.
premiumProfessionele dieven hebben het nu gemunt op autodeuren: ’Ik stond met mijn mond vol tanden’
Lees ook:
Ook interessant
-
Dikke Volvo XC60-occasion is 80 procent minder duur dan nieuw
-
BMW’s familie-occasion nu voor de helft van de nieuwprijs
-
Toyota V8-occasion op grijs kenteken is ideale belastingontwijker
-
Legendarische roadster nog steeds een van de beste als occasion
-
Hyperzuinige Toyota Prius is nu betaalbare occasion
-
Deze Italiaanse cabrio is nu een betaalbare occasion
-
Met deze open occasion voel je je net Pierce Brosnan
-
Spotgoedkoop kilometers vreten met Volkswagen diesel-occasion
-
Moderne elektrische occasion kost nog een fractie van nieuwprijs
-
Deze 15.000 euro kostende occasion heeft zijn uiterlijk mee
-
Schadeauto of niet? Zo controleer je middels bpm een occasion
-
Deze betaalbare occasion is de ideale trekauto voor Nederlanders