Is de ID.7 het nieuwe elektrische ruimtewonder van Volkswagen?
Volkswagen trekt het doek van de ID.7. Voor het eerst is het volledige design van de elektrische sedan te zien.
De ID.7 komt niet alleen als sedan, over een jaar kan je de estate verwachten. Het model is direct te herkennen als Volkswagen ID-familielid door de doorlopende lichtunit en koplampen. Al is de verlichting aan de voorkant smaller dan bij andere modellen van het elektrische label.
Volkswagen ID.7 aandrijflijn
Door de glooiingen op de motorkap in combinatie met de luchthappers – voor aerodynamica – aan de voorkant ziet het model er sportief uit. De rijeigenschappen van de Volkswagen ID.7 dat echter niet. Een later GTX-model moet hier verandering in brengen.
Door de hoge daklijn is de hoofdruimte op de achterbank prima voor een volwassenen tot zo’n 1,90 meter. De C-stijl is bij deze uitvoeringen met een 286 pk en 545 Nm sterke elektromotor en een 77 of 86 kWh (netto capaciteit) accupakket zilver. Bij een GTX-model wordt dit zwart waardoor de auto er nog wat sportiever uitziet.
Ruimte in het interieur
De Volkswagen ID.7 heeft een actieradius van 615 en 700 kilometer volgens WLTP. Laden kan met 170 en 200 kW. De laadkabel kan je kwijt in de bagageruimte ter grootte van 542 liter. Met de derde zitrij naar beneden kan je zo’n 1.600 liter kwijt. Een frunk is er niet.
Volkswagen ID.7: Is dit het elektrische alternatief voor de Passat?
De ruimte in het interieur is te danken aan de forse buitenmaten. De EV is bijna 5 meter lang. De wielen staan ver op de hoeken, de wielbasis is bijna 3 meter. Al is de ruimte op de hoofdachterbank niet gigantisch – de beenruimte wel. Een volwassene van 1,90 meter zit net niet met zijn hoofd tegen het dak aan.
Prijs Volkswagen ID.7
Volkswagen verwacht de eerste ID.7 in de herfst van 2023 uit te leveren. In Duitsland moet het model net onder de 60.000 euro gaan kosten, de Nederlandse prijs is ook nog onbekend.
Lees ook:
Ook interessant
-
Spotgoedkoop kilometers vreten met Volkswagen diesel-occasion
-
Moderne elektrische occasion kost nog een fractie van nieuwprijs
-
Afschrijvingsknallers! Bentley Flying Spur vs. Volkswagen Phaeton
-
Waarom van de Volkswagen ID.1 geen Cupra- en Skoda-versies komen
-
Waarom de Volkswagen Tayron op ‘t eerste gezicht weinig nut heeft
-
Deze ruime occasion is een beetje cliché, maar wel lekker
-
Dit is de allergoedkoopste Volkswagen: de ID.1
-
Is de elektrische Volkswagen ID. Every1 echt voor iedereen?
-
Deze 10.000 euro kostende occasion is heerlijk eigenwijs
-
Deze vier grote autoconcerns zouden klanten misleiden met EV-range
-
Zo zien de compacte Volkswagen ID.1 en ID.2X eruit
-
Leukste Volkswagen Passat krijgen wij niet! En bedankt, Belastingdienst