Mercedes-Benz EQC: de nieuwe maatstaf?
De Mercedes-Benz EQC 400 4MATIC moet hét antwoord zijn van de Stuttgartse autobouwer op de Audi E-Tron, de Jaguar i-Pace en de Tesla Model X. Wordt deze elektrische SUV uit Stuttgart de nieuwe maatstaf in de luxedivisie van de elektrische auto? Autovisie-testredacteur Peter Hilhorst geeft antwoord op deze vraag.
Mercedes-Benz heeft lang gewacht met haar entree in de markt van de volledig elektrische auto’s. Volgens eigen zeggen om met een overtuigende auto te kunnen komen. Dat zouden we wij ook zeggen. Productieproblemen van het accupakket of de naderende strengere CO2-regels voor het totale wagenpark van fabrikanten spelen niet mee, benadrukt het merk. Het is overigens het eerste model in een lange lijn van elektrische Mercedessen onder het EQ-label.
Cijfertjes
Het gaat bij elektrische auto’s veelal om de cijfertjes. De vier wielen worden door twee elektromotoren aangedreven die samen goed zijn voor 408 pk. Met zijn 650 kilogram wegende 80 kWh-accupakket zou hij ruim 400 kilometer ver moeten kunnen komen. De topsnelheid van de SUV is begrensd op 180 km/h en de sprint van 0 naar 100 km/h doet hij in maar 5,1 seconden. Hij kan geen driefasen AC-laden en trekt bij de snellader maximaal 110 kW binnen. Zeker niet grensverleggend in vergelijking met zijn concurrenten.
Voor het design is er gekozen voor een gulden middenweg tussen SUV en een Coupe. De daklijn loopt iets strakker dan je van een normale SUV gewend bent. Aan de binnenkant is het een feest van herkenning, want hier is alles precies zoals je van Mercedes zou verwachten. Grote schermen achter het stuur die alles weergeven en voor de rest lekker minimalistisch.
Lees ook:
Ook interessant
-
Voor 17.500 euro extra is je Porsche-droom compleet
-
Sportcoupé voor 20.000 euro: Ford Mustang GT vs. Nissan 350Z
-
De allereerste auto met klapkoplampen | Sjoerds Weetjes 444
-
Superruim, spotgoedkoop tanken en dat voor 31.000 euro
-
Conclusie na 16.500 km: de BMW i5 is een goede EV én 5-serie
-
Is deze Ferrari vernoemd naar topless fotomodel of juist niet? | Sjoerds Weetjes 443
-
Elektrische auto stil? Deze nieuwe BMW maakt superveel herrie
-
Mitsubishi Outlander PHEV krijgt het moeilijker dan z’n voorganger
-
Krankzinnig! Deze nieuwe Renault 5 Turbo 3E komt er echt
-
Afschrijvingsknallers! Bentley Flying Spur vs. Volkswagen Phaeton
-
De Volvo 164 van Coen is een luxueuze directiewagen
-
Tesla Model Y is Chinese concurrentie nog steeds te slim af